Szczegóły wycieczki
Zamek Książ i Podziemne Miasto Osówka
W chwili obecnej brak terminów na tą wycieczkę. Zapraszamy wkrótce.
 
 
Wyjazd spod Sanatorium Polonia przy kortach tenisowych - ul. Moniuszki 2 w Kudowie Zdr. o godzinie 9:00
Powrót do Kudowy Zdr. ok. godziny 19:30, wyjazd w kierunku Kudowy ok. godziny 18:00

Trasa turystyczna: 

Zwiedzanie rozpoczynamy od Zamku Książ, który jest jednym z największych zamków w Polsce i Europie i jednocześnie największym zamkiem na Dolnym Śląsku. Niegdyś nazywany był „perłą Śląska”, a także „zamkiem z bajki”. Położony na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego jest budowlą charakteryzującą się różnymi stylami architektury, posiadającą ponad 400 pomieszczeń. Trasa „Od Piastów do tajemnic II Wojny Światowej” to możliwość usłyszenia o dziejach zamku zarówno za czasów arystokratycznej rodziny von Hochberg, jak i w trakcie burzliwego okresu II Wojny Światowej.Zwiedzanie rozpoczyna się podobnie jak trasa „Książ Barokowy” i przebiega przez najpiękniejsze sale reprezentacyjne. Następnie turyści poznają pomieszczenia zamkowe przebudowane przez nazistów w ramach realizowanego w Książu tajemniczego projektu hitlerowskich Niemiec pod kryptonimem „Riese” („Olbrzym”). W dalszej części trasa prowadzi przez najstarszą średniowieczno-renesansową część zamku, w której mieszczą się takie sale jak: Hol Myśliwski wraz z Czarnym Dziedzińcem, Sala Rycerska czy Sala Konrada zwana kiedyś małą salą balową. Po tym wchodzimy na 3 piętro gdzie obecnie znajduje  się m.in wystawa stała „Sekrety z zamkowej szuflady”. Na zakończenie turyści z poziomu tarasów wchodzą do tunelu z okresu II Wojny Światowej, który został wykuty na głębokości aż 15 m pod zamkiem.
 
Kolejno udajemy sie do Palmiarnii w Lubechowie, w której  jest ok. 80 gatunków roślin z całego świata a ściany palmiarni od wewnątrz pokrywa tuf wulkaniczny z Etny.

Następnie autokarem udajemy się w kierunku podziemnego miasta Osówka, gdzie pokonujemy trasę historyczną. Dowiadujemy się o powstawaniu obiektu, o budowie kompleksów w Górach Sowich i o zdarzeniach na frontach II Wojny Światowej. Poznajemy niezwykłe losy ludzi pracujących przy projekcie Riese, oraz wiele ciekawostek związanych z Osówką, Górami Sowimi i Dolnym Śląskiem.

Prosimy zabrać ze sobą: ciepłe okrycie i kryte sportowe obuwie, temperatura w podziemiach w Osówce wynosi ok. 10 °C.

Cena: 59 zł., dzieci w wieku od 2 do 7 lat - 45 zł, dzieci w wieku do 2 lat - 3 zł

W cenę wycieczki wliczony jest przejazd komfortowym autokarem, ubezpieczenie NNW, opieka licencjonowanego przewodnika grupy. 

W cenę wycieczki nie są wliczone koszty wstępów:

Zamek Książ:
29 zł./os., dzieci do 4 lat wstęp bezpłatny

Osówka:
14 zł./os.

 Łączny koszt biletów wstępu wynosi:
 
dorośli i dzieci od 5 roku życia 43 zł.
 
Dla grup zorganizowanych ceny ustalane są indywidualnie, prosimy o kontakt z biurem.

Proponujemy wyrobienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).
Karta potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie tymczasowego pobytu na terenie innego państwa członkowskiego UE.
 
 
Pomocne numery telefonów:
Nr tel. do Konsulatu w Pradze: +420 224 228 722 do 4 
Nr tel. do Ambasady w Pradze: +420-257-099-500
Kontakt z biurem: +48 784-350-785
Zapraszamy do naszego biura w Kudowie-Zdrój przy ulicy Zdrojowej 42B. Nr tel +48 784 350 785
Dołącz do nas na
Jesteś już 388344 odwiedzającym tą stronę. Ilość osób na stronie: 2
Ostatnia aktualizacja: 2018-12-12
© 2010-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone - Szopen-Tour
Wersja 2.8.18108 Powered by 2ru